Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Řada z nich je již desítky let “dočasným řešením” a i přes usilovnou údržbu chátrají, jiné mají nedostatečnou kapacitu. Situace našeho oddílu není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Ukliďme Česko

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Uklízení našeho okolí

Nejen běhěm akcí jako je Ukliďme Česko se snažíme dělat prostředí okolo nás hezčí. Posbírat odpadky dokážou i ti nejmenší. Důležité pro nás je, abychom děti vedly k tomu, že co si přinesou, to si taky odnesou.

Obnova lesa

Spolu s Lesy ČR pomáháme při obnově lesa, který nás obklopuje na táboře i na výpravách. Našim úkolem bylo třeba obnovit lesní porost a to „sojčími duby“. Proč zrovna sojky? Ty si totiž zahrabávají žaludy na zimu do země, na některé pak zapomenou a z nich vyrostou nové stromky.

Děti zahrabávají žaludy

Jindy v lese uklízíme klestí a vytváříme skrýše pro různá zvířatka. V neposlední řadě jsme natírali také mladé jedličky proti okusu.

Natřená jedlička

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Hledáme:

• Dodávku na odvoz věcí na tábořiště
  • Pomoc při stavbě tábořiště nebo jeho bourání
  • A spousta dalších možností

Chcete nám pomoci? Kontaktujte vedoucí oddílu a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Momentálně proto sháníme:

• Levné možnosti, jak pravidelně tisknout
  • Prošlý obsah autolékárniček pro cvičné účely (nyní není třeba měnit prošlé autolékárničky, odborníci to však doporučují např. po 5 letech)
  • Dřevo na topení na táboře
  • A spoustu dalších věcí

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace
Logo na našem webu či newsletteru, poděkování v článcích k závěru školního roku v lokálních médiích či plachta/cedule na plotu pozemku naší klubovny.

Šíříme radost
Pro zaměstnance podporujících firem či jejich děti rádi uspořádáme program o délce dle domluvy.

Jak se vám můžeme odvděčit za vaši podporu? Domluvte se s vedoucí našeho oddílu. Děkujeme!